środa, 23 marca 2016

TSP Podbeskidzie - Górnik Zabrze

Dnia 19.03.2016 r. kolejny już raz kibicowaliśmy naszej bielskiej drużynie Podbeskidzia przeciwko Górnikowi Zabrze. Był to dla nas szczególnie ważny mecz, ponieważ mieliśmy okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez TSP "Kibicuj z rodzicami, wagaruj z Góralami!".

Zebraliśmy się pod szkołą o godz.14:00, a następnie autokarami udaliśmy się na Stadion Miejski. Zajęliśmy miejsca obok sektora gości. Z okazji konkursu rozwiesiliśmy ogromny transparent wspierający bielską ekipę, mieliśmy również szaliki, i klubowe barwy na twarzach. Mecz rozpoczął się o godz.15:30. Pogoda sprzyjała atmosferze meczowej. Przed tym spotkaniem Górale powtarzali, że mimo iż Górnik zamyka ligową tabelę nie można tego zespołu zlekceważyć. Pełne zaangażowanie było widać od pierwszych minut, czasami nawet do przesady - Mateusz Szczepaniak już po chwili od rozpoczęcia ukarany został żółtą kartką. Pierwsza połowa była rozgrywana z ogromnym spokojem- mało akcji i okazji, nie było widać przewagi ani jednej z drużyn. Na przerwę piłkarze zeszli z wynikiem 0:0. Wolny czas między połowami wypełnił nam jak zwykle występ tancerek, oraz konkurs organizowany dla kibiców. Na drugą połowę zawodnicy weszli z nieco większym zaangażowaniem- coraz częściej kotłowało się przy polach karnych, jednak żadna sytuacja nie została wykorzystana. Świetny występ zaliczył Jakub Kowalski, Mateusz Szczepaniak, Kohei Kato oraz nasz kapitan rozgrywający 300 mecz w Ekstraklasie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.
Dziękujemy po raz kolejny trenerowi Damianowi Zdolskiemu za organizację biletów, oraz wszystkim opiekunom za opiekę nad naszą grupą.

Zapraszamy na kolejny mecz! TSP zmierzy się z Termalicą już 9.04.2016r. (sobota).

przygotowały: Ewelina Kidoń i Klaudia Guzdek