TSP Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław

MECZ W RAMACH ROZGRYWEK
PUCHARU POLSKI
TSP BIELSKO-BIAŁA- WKS ŚLĄSK WROCŁAW

W dniu 22 września o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim w Bielsku przy ul. Rychlińskiego 21  Bielszczanie stawiali czoła drużynie WKSu w meczu 1/8 PP . Z tej okazji nasza szkoła a właściwie Pan Damian Zdolski zorganizował dla nas bilety na to spotkanie. Zbiórkę z opiekunami mieliśmy o godzinie 20:00 przy wejściu nr 5.Już o godzinie 20:10 całą grupą znaleźliśmy się na swoim sektorze. Część osób poszła do stadionowego bufetu a część pozostała na miejscach i oglądali rozgrzewkę Górali. Pól godziny po dwudziestej sędzia pierwszym gwizdkiem rozpoczął spotkanie. Zapowiadało się bowiem emocjonujące spotkanie.  Już na samym początku meczu było widać gołym rzutem oka progres w grze czerwono-biało-niebieskich. Wiele groźnych lecz niestety nie wykorzystanych sytuacji Bielszczan oraz kilka „setek” Śląska mieliśmy okazję zobaczyć w pierwszej połowie. Podczas przerwy Cheerleaderki Podbeskidzia ze szkoły tańca Cubana na murawie zaprezentowały swój układ do piosenki Donatan Cleo- My Słowianie.

W śród tancerek znajdowały się dwie uczennice naszego gimnazjum. Po 10 minutowej przerwie sędzia rozpoczął drugą połowę spotkania. Pierwsze 10 minut meczu układało się po myśli bielszczan, dobra gra w obronie, dużo akcji na bramkę przeciwników. Lecz niestety zabrakło nam skuteczności. A jak mówi znane wszystkim przysłowie ,,niewykorzystane okazje lubią się mścić” i tak też właśnie się stało. W 58 minucie zawodnik drużyny Wrocławskiego Śląska popisał się pięknym strzałem z dystansu i pokonał naszego bramkarza Emilijusa Zubasa. Trzeba przyznać że bramka mogła cieszyć oko. Niestety Podbeskidzie musiało odrabiać. Niestety Bielskie Podbeskidzie pomimo wielu dogodnych sytuacji nie zdołało wpakować piłki do siatki bramkarzowi WKSu. Tym sposobem Podbeskidzie odpadło z Pucharu Polski i zanotowało 5 porażkę w tym sezonie z czego 4 u siebie. Po pełnym emocji meczu udaliśmy się do wyjścia ze stadionu. Pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do domów. Warto było pojechać na mecz i chodź trochę wesprzeć zawodników lokalnego klubu grającego na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Wspierajmy nasze Polskie drużyny dopingiem !